top of page
Положення про логопедичний пункт


І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 

 1.1. Логопедичний пункт при дошкільному навчальному закладі №6 «Світлячок», організовується для надання допомоги дітям з вадами мови. 
 1.2. Основним завданням логопедичного пункту ДНЗ №6 є усунення порушень усної мови, які підлягають корекції  протягом одного навчального року,  запобігання відхилень мовленнєвого розвитку дошкільників, пропаганда логопедичних знань серед педагогів та батьків.
 1.3. Логопедичний пункт відкритий міським органом державного управління освіти в межах асигнувань, передбачених у бюджеті для цієї мети.
1.4. Тривалість робочого тижня логопеда - 20 годин. Підготовка до занять, робота з документами проводяться у неробочий час.
1.5. Мова навчання на логопедичному пункті – українська ( відповідно до Закону України «Про мови») .


II. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЛОГОПЕДИЧНОГО ПУНКТУ 

 

2.1. - Обстеження дітей 5-го, 6-го,7-го р. ж. (старші групи) організовуються з метою охоплення їх логопедичною допомогою протягом всього навчального року;
- проводиться комплектація підгруп для проведення логопедичних занять із врахуванням порушень мови та віку дітей;
- протягом навчального року логопед відстежує прийом та виведення дітей з логопедичного пункту та подає відповідні списки на затвердження завідувачу.
2.2. На логопедичний пункт зараховуються діти старшого дошкільного віку, що мають переважно легкі вади мовлення, які можливо виправити протягом одного навчального року;

2.3. На логопедичному пункті одночасно працює 25 дітей. 
2.4. Основна форма організації навчально-корекційної роботи - підгрупові заняття та індивідуальні. Наповнюваність підгруп , переважно складає - 3 дитини. Заняття з кожною підгрупою дітей проводять 1-2 рази на тиждень, індивідуальні – 2 рази на тиждень.
2.5. Тривалість логопедичних занять для кожної підгрупи складає – 20-25 хвилин, індивідуальні заняття проводяться протягом 15-20 хвилин з кожною дитиною.
2.6. Навчальний матеріал (слова, тексти, малюнки тощо), що використовується для виправлення мови, має відповідати навчально-корекційним завданням, вікові й рівню підготовки дітей.
2.7. У разі потреби дітей з вадами мови вчитель -логопед направляє до поліклініки для обстеження лікарями-спеціалістами (невропатологом, психоневрологом, отоларингологом та ін.).
2.8. Відповідальність за обов'язкове відвідування дітьми логопедичних занять, а також за додержання розкладу занять покладається на вчителя-логопеда, вихователів, адміністрацію ДНЗ та батьків. 
2.9. Випуск дітей із логопедичного пункту проводиться протягом усього навчального року після усунення в них дефектів мови.



III. УЧИТЕЛЬ-ЛОГОПЕД
 

3.1. Вчителем -логопедом призначають осіб, які мають вищу дефектологічну освіту.
3.2. Вчителі-логопеди призначаються і звільняються у порядку, встановленому для педагогів дошкільних навчальних закладів.
3.3. Вчитель-логопед відповідає за якісну організацію і проведення роботи на логопедичному пункті. 
3.4. Праця вчителів-логопедів, які працюють на логопедичних пунктах, оплачується в установленому порядку відповідно до чинного законодавства.
3.5. Вчитель-логопед:
- веде заняття з дітьми по виправленню дефектів мови;
- здійснює систематичний зв'язок із вихователем - методистом та вихователями груп, де перебувають діти, що відвідують логопедичний пункт;
- здійснює зв'язок з вчителями - логопедами  та  лікарями-спеціалістами дитячих  поліклінік;  
- проводить консультації та періодично виступає на батьківських зборах з доповідями про завдання та специфіку логопедичної роботи щодо підвищення рівня всебічного розвитку дітей;
- систематично  підвищує  свою кваліфікацію шляхом самоосвітньої роботи, проходження 1 раз у 5 років курсів підвищення кваліфікації та   атестації  у порядку, передбаченому для вчителів-дефектологів;
- бере участь у засіданнях методичних об'єднань учителів-логопедів;
- інформує педагогічну раду ДНЗ про завдання, зміст, наслідки роботи логопедичного пункту;
- складає щорічний звіт про роботу логопедичного пункту, подає завідувачу та управлінню освіти Южноукраїнської міської ради.
 3.6.  Для  вчителів-логопедів  логопедичних  пунктів   діючим законодавством  передбачені  всі  пільги  і  переваги,  тривалість чергової відпустки і порядок пенсійного забезпечення. 


IV. КЕРІВНИЦТВО І КОНТРОЛЬ ЗА ЛОГОПЕДИЧНОЮ РОБОТОЮ

4.1. Безпосереднє  керівництво  і  контроль  за логопедичною роботою вчителів-логопедів здійснюють завідувач ДНЗ та вихователь – методист. 

V. ПРИМІЩЕННЯ, ОБЛАДНАННЯ І ФІНАНСУВАННЯ ЛОГОПЕДИЧНОГО ПУНКТУ
 
5.1.  Логопедичний  пункт розміщується   у  приміщенні ДНЗ №6  площею  20 м.кв., який відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.
5.2. Логопедичний  пункт  забезпечується  спеціальним  обладнанням.
5.3. Логопедичний   пункт фінансується з бюджету міста.


 

 

Календар

Звернення громадян

Наш заклад

дошкільної освіти

bottom of page