top of page

Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі – 2021

  Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі був присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

  З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

  28 квітня в Україні відзначався День охорони праці. Цей день встановлено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам'яті осіб, які загинули на виробництві.

З 22 по 28 квітня 2021 року в закладі проведено Тиждень  охорони праці та безпеки життєдіяльності. З метою запобігання нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань проведено заходи з підготовки та проведення тижня охорони праці і безпеки життєдіяльності, а саме:  

  • наказом призначено комісію з організації та проведення Тижня ОП та БЖД;    

  • розроблено відповідні заходи та плани їх реалізації;

  • перевірено наявність та дотримання інструкцій з охорони праці і безпеки життєдіяльності у групах;

  • забезпечення учасників освітнього процесу спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, правильність їх видачі, зберігання, ремонту, заміни;

  • забезпечення учасників освітнього процесу санітарно-побутовими приміщеннями та пристроями;

  • технічний стан будівель, споруд, приміщень, територій, доріг і переходів;

  • наявність і стан захисних, сигнальних та протипожежних засобів і пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів, заземлення;

  • параметри мікроклімату і санітарних умов у приміщеннях закладу освіти (стан природного і штучного освітлення, організація та обладнання робочих місць, дотримання санітарно-гігієнічних вимог при роботі на комп’ютері);

  • наявність запобіжних написів, сигнальних фарбувань, знаків безпеки;

  • підготовленість персоналу до роботи в аварійних умовах;

  • наявність і склад аптечок.

В ході перевірки було встановлено:

Відповідно до вимог нормативних документів розроблена відповідна документація з питань дотримання безпеки та охорони праці. Відпрацьована програма вступного та первинного інструктажу. У закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі з питань охорони праці проводяться систематично та реєструються в журналах  реєстрації інструктажів. Також у приміщеннях  закладу розміщено стенди по безпечній поведінці. Оформлені  куточки з безпеки життєдіяльності де інформація постійно оновлюється.

  Положення розділу з охорони праці колективного договору виконуються.

Постійно перевіряється справність обладнання і устаткування в закладі.

Перевірено  укомплектованість аптечок, аптечка на харчоблоці не укомплектована.

В деяких групах відсутні інструкції з охорони праці за видами робіт.

Знаки безпеки на електрообладнанні нанесені.

  Перевірено справність  розеток,  вимикачів, розподільних шаф.

Заміри опору ізоляції проведено у 2020 році.

Постійно ведеться робота щодо підготовки персоналу до роботи в аварійних умовах.

  Проведено для працівників закладу  інформаційно-медійний огляд матеріалів з охорони праці, дистанційний захід до 29.04 «Всесвітній день охорони праці» (презентація), показ відеороликів з питань охорони праці. Проведено конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

          За результатами Тижня ОП та БЖД розроблено план організаційно-технічних заходів щодо усунення виявлених порушень, із зазначенням строків їх усунення та відповідальних осіб.

Поряд з тим, у роботі з охорони праці та безпеки життєдіяльності залишаються невирішені наступні проблеми, пов’язані з фінансуванням:

- у  закладі  не працює  автоматична пожежна сигналізація;

- потребує ремонту та відновленню спортивний майданчик;

- чаша плескального басейну  знаходиться у незадовільному стані та не працює;

- електромережа закладу потребує капітального ремонту;

- розподільні шафи в закладі потребують заміни;

- не працює вентиляційна система у пральні;

- необхідно замінити діелектричні килимки у приміщеннях харчоблоку та пралі;

- асфальтове покриття навколо закладу зруйноване, що перешкоджає   використанню бігової доріжки та пересуванню дітей  до спортивного майданчика,  прогулянкових майданчиків.

Для вирішення  вищевказаних питань адміністрація закладу постійно  звертається до управління освітою ім.Б. Гринченка ЮМР.

 

Пам’ятаймо завжди, дотримання законодавства у сфері охорони праці є запорукою збереження найціннішого- людського життя та здоров’я.

 

IMG_20210505_084443.jpg
IMG_20210505_084738.jpg
IMG_20210505_084930.jpg
Календар

Звернення громадян

Наш заклад

дошкільної освіти

bottom of page