top of page
10 кроків готовності дитини до школи

 

  1. Здатність контролювати власні дії.

Лобові частки мозку, які відповідають за контроль, а також за читання і письмо, формуються у дитини до семи років. Самоконтроль пов’язаний з фізіологією дитини, і насильно вплинути на нього ніхто не може. Якщо дитина поки не опанувала самоконтроль, значить, її організм ще не готовий до навчання в школі.

  2. Слухняність.

Дитина має слухатися дорослих. Це необхідно щоб виконувати завдання і вказівки вчителя. Якщо у дитини проблеми із слухняністю, для батьків це привід засумніватися в тому, що їй час до школи.

  3. Інтерес до школи.

Мотивація важлива для успішності дитини в школі.  Без неї дитина погано вчитиметься, навіть якщо має хороші здібності до навчання. Запитайте у дитини чи хочеться їй в школу. Якщо вона відповість «ні», то вам потрібно зацікавити її школою, розповідати, як цікаво їй вчитиметься.

  4. Розвинене мовлення і фонематичний слух.

Словниковий запас дитини – це можливість правильно сприймати інформацію й доносити її до оточення. Нерозвинений фонематичний слух призведе до помилок на письмі. Пропонуємо Вам  перевірити словниковий запас дитини. Приклади запитань для дитини: «Як називаються предмети із скла? Із заліза? Які існують предмети одягу? А якого вони бувають кольору? Як називається дитинча коня? А дитинча корови? Собаки? Курки?

  5. Здатність виконувати прості логічні операції.

Логіка необхідна для розуміння шкільних предметів. Батьки зверніть увагу, що добре дитина вловлює причиново-наслідкові зв’язки. Запропонуйте їм розв’язати  разом з дітьми кілька простих логічних задач і подивитися, чи зможе дитина з цими завданнями впоратися. Приклад завдання: Сашко вищий за Мишка, але нижчий за Дмитра. Хто нижчий за всіх?»

  6. Розвинена дрібна моторика і пам’ять.

Дрібна моторика і пам’ять необхідна дитині,  щоб вчитися писати, читати і рахувати. Це базові навички,  яким навчають у початковій школі. Але добре якщо Ви допоможете дитині бути впевненою, у своїх вміннях і навчатимете різати ножицями, нарізати овочі, малювати і ліпити тощо.

  7. Здатність до довільної діяльності.

Дитина має вміти зусиллям волі мотивувати себе на виконання завдань. Інакше вона не зможе висидіти урок або впоратися з домашнім завданням.

  8. Самостійність.

Дитина має розуміти що відповідальність за успіх у навчанні в школі лежить на ній, а не на батьках або вчителях. Зверніть увагу,  чи прибирає дитина вдома іграшки, або тарілки зі столу, чи допомагає по господарству.

  9. Знання про школу.

Чи розповідали ви дитині і що там роблять? Дитина може хотіти в школу б о гадає, що там граються, як в дитсадку, і спати не потрібно.

  10. Здатність працювати в колективі.

До школи у дитини мають бути розвинені соціальні навички, щоб конфлікти з однокласниками не відволікали від навчання. Якщо вихователь або практичний психолог говорить, що дитина ще не звикла перебувати в колективі, це привід відкласти її навчання в школі на рік.

Календар

Звернення громадян

Наш заклад

дошкільної освіти

bottom of page