top of page
Дитячі істерики і вередування

    Всі батьки бодай раз це бачили. Ми всі цього боїмося. І ми всі з цим зіткалися чи зіткнемося рано чи пізно. Це важкий для батьків момент – коли дитина погано поводиться в громадському місці.

    Будь-кому з родичів стає нестерпно соромно, коли серед юрби незнайомих людей його дитина влаштовує огидну сцену, починає поводитися як дикун чи волати, як сирена. Усі наші мрії про ідеальну дитину випаровуються, коли ми (і всі люди навколо) чуємо цей жахливий крик «ХОЧУ!!!»

Що ж робити, коли у магазині наша дитина стає центром уваги? Як справитися з нею, коли вона репетує, падає на підлогу і дригає ногами?

 

Кроки до подолання

Дійте відповідно до обставин.

   Багато батьків у такій ситуації намагаються зробити вигляд, що нічого не сталося. З вимушеною посмішкою вони не звертають уваги на дитину або кажуть їй: "Невже ти не знаєш, як треба поводитися в магазині?" Це неправильно. Дитину не можна ігнорувати, роблячи вигляд ніби нічого не трапилося. Замість цього глибоко вдихніть, порахуйте про себе до десяти і зосередьте усю свою увагу на дитині.

Тримайте себе в руках.

   Оскільки саме ваша дитина влаштувала сцену, то і ви самі виявляєтеся і центрі уваги оточення. Ви ловите на собі осудливі погляди, а може навіть почуєте кілька невтішних коментарів на вашу адресу. Для багатьох з нас це гнітюче почуття, однак не варто втрачати самоконтролю і поступитися гніву, що виникає. Намагайтеся будь-що розв’язати проблему мирно. Не варто підвищувати голосу. Тим більше не варто вдаватися до фізичного покарання - воно не знімає проблеми, а навпаки, загострює її і переводить на більш глибокий рівень, що може стати причиною негативного ставлення дитини до вас. Візьміть до уваги інтереси вашої дитини, а не те, що оточення подумає про ваші батьківські здібності.

Розберіться в причинах.

    Чому це сталося? Що спонукало дитину вчинити саме так? Можливо, ваша дитина вередує, бо занадто втомилася, причому втома може бути як фізична, так і емоційна. Чотирирічний чи п’ятирічній дитині, вже не говорячи про найменших за віком,важко довго перебувати серед юрби. Її втомлюють великі скупчення людей: масові концерти, різноманітні великі видовища та гамірні святкування. Тому варто не брати  на такі заходи своїх малюків. Їм краще побути вдома у зручній та звичній для них обстановці або в крайньому разі перебування вас і дітей на таких заходах має бути короткочасним. Але найкраще все ж таки їх уникати, щоб зайвий раз не спонукати дитину до проявів негативної поведінки та виникнення конфліктів у наших стосунках.

    Великі очікування та давні бажання дитини, які не реалізовані. Можливо, вона справді давно мріяла про цю іграшку і плекала надію, що куплять її саме сьогодні. А можливо, їй просто в цю мить бракує вашої уваги і вона намагається бодай якось достукатися до вас, щоб ви помітили це. Ваші дії мають бути досить зваженими, але в жодному випадку не емоційними та провокуючими, щоб не загострити ситуацію. Тому швидко і холоднокровно, як поліцейський на місті злочину, розберіться в причинах дитячого вередування. Після встановлення причин зробіть кроки назустріч і покажіть ваше бажання зрозуміти та допомогти дитині.

Поговоріть з дитиною.

    Перший крок до розв’язання конфлікту – намагання поговорити. Для цього ви повинні бути на одному рівні з дитиною, тому або нахиліться до неї, або візьміть її на руки. Ви повинні також бути з нею на одному емоційному рівні, тому скажіть їй, що ви теж відчуваєте розчарування і гнів. Пожалійте її. Усе це  не обов’язково втихомирить дитину, але з цього завжди потрібно починати розв’язання будь – якого конфлікту.

Відверніть увагу.

    Намагайтеся відвернути увагу дитини від предмета чи причини її вередування. Увагу найменших дітей може відвернути будь – яка яскрава кольорова пляма чи гучна музика, інший цікавий дитині предмет. Може допомогти також несподіваний вчинок з вашого боку, реакція, яку дитина від вас не очікує, наприклад: сміх, починаєте співати, кажете: «Подивись ось туди, а це що там?»

Поведіть дитину в інше місце.

    Якщо дитина довго не заспокоюється – намагайтеся змінити обстановку. Найкраще повести її в малолюдне тихе місце. Зміна обстановки дуже добре відволікає увагу дитини. Якщо вам довелося відкласти при цьому свої покупки – ну що ж поробиш, у житті бувають речі і гірші, зрештою, дитина важливіша.

Дайте зрозуміти дитині, що ви її любите, але її поведінка неприйнятна.

   Дитина повинна зрозуміти, що існує «правильна» і «неправильна» поведінка. Погана поведінка завжди призводить до неприємних наслідків. Наприклад, вам доведеться піти з парку або з дня народження. Якщо дитина усвідомлює, що погана поведінка так чи інакше карається (але в жодному разі це не повинно бути фізичне покарання), вона буде намагатися тримати себе у визначених рамках.

     Ніколи не поступайтеся примхам дитини, інакше вона може зрозуміти, що легко може маніпулювати вами і буде домагатися свого будь – якими способами, у тому числі влаштовуючи сцени у громадському місці. Важко миритися з вередування на публіці, але ще важче в цей момент виявити батьківську мудрість і терпіння. Поводьтеся так, щоб не мати потім почуття провини перед своєю дитиною. Пам’ятайте, що це ваша дитина , і її інтереси важливіші для вас, ніж думки оточення. Тому не варто, щоб ваші дії були агресивними, це може обернутися втратою довіри до вас в очах дитини.

Календар

Звернення громадян

Наш заклад

дошкільної освіти

bottom of page