top of page

 

З В Е Р Н Е Н Н Я    Д О   Б А Т Ь К І В

 

           За статистикою, в нашому регіоні нещасні випадки часто приводять до загибелі  дітей

           Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. На жаль, канікули не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення), що виникають з дітьми. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сум­них та трагічних наслідків.

          Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варте зу­силь!

          Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, де­монструючи на власному прикладі обережність у поводженні з во­гнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала сумним відтінком біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Б Е Р Е Ж І Т Ь      Д І Т Е Й !

            Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської ка­тастрофи і Міністерство освіти і науки вкрай занепо­коєні станом, що склався з попередженням травмування і загибелі дітей. Особливу стурбованість викли­кає загибель дітей при різних над­звичайних ситуаціях. Як свідчить статистика, кількість випадків ди­тячого травматизму від випадко­вих механічних удушень, закупор­ки дихальних шляхів, нещасних випадків, пов'язаних із транспор­том,  під час пожеж та на воді збільшилася

            Критичний стан, що склався із зростанням кількості смертельних випадків та травмування серед дітей, змушує міністерства зверну­тися до кожного громадянина країни, особливо батьків.

IMG_20210609_104514.jpg
територія безпеки.docx.jpg

Абетка безпеки                

Запобігти, врятувати, допомогти

 

 

 Термічні     опіки

 

Пошкодження, викликані впливом полум’я, окропу, пари, розплавленої смоли на відкриті частини тіла називають термічними опіками. Температурний поріг збереження життєдіяльності тканини людини – 45-500С. При більш високому прогріванні – тканини гинуть. За глибиною ураження опіки поділяють на 4 ступеня важкості.

 

Перша    допомога  

та   дії   до   прибуття   лікаря!

 

Постраждалого необхідно винести із зони високої температури, потім загасити частини одягу, що горять, за допомогою простирадла, ковдри, пальта або струменя води. Гасити полум’я на одязі можна піском, землею, снігом. Сам постраждалий може загасити вогонь перекочуюсь по землі. Після припинення горіння з обпечених частин тіла хворого знімають або зрізають одяг, якщо він пристав.

Подальші дії мають бути направлені на швидке охолоджування обпечених ділянок. Охолоджування обпечених поверхонь здійснюється обливанням струменем холодної води, прикладанням поліетиленових пакетів зі снігом, міхурів зі льодом або водою.

Якщо немає під рукою холодної води або снігу, протирають обпалені ділянки етиловим спиртом або одеколоном, які швидко випаровуються і охолоджують місце опіку.

При відсутності цих розчинів можна скористуватися кефіром, який містить 3% алкоголю. Охолоджування швидко припиняє подальше руйнування тканин.

Опікові міхурі не можна проколювати, не можна відривати частини одягу, що прилипли до місць опіку. Прилиплий розплавлений бітум можна відшарувати з опікової поверхні, поливаючи під бітумну кірку будь-яку рослинну олію. На опікову поверхню накладають суху асептичну пов’язку. Обширні опіки можна закрити чистими пропрасованими простирадлами, пелюшками або іншою бавовняною тканиною. Дуже зручні для цієї мети контурні пов’язки. При пошкодженні кінцівок, крім накладення пов’язок необхідно провести їх іммобілізацію. Постраждалого потрібно напоїти кількістю рідини, дати йому болезаспокійливі засоби, при ознобі – укутати ковдрою, одягом. Після надання першої медичної допомоги хворого потрібно негайно відправити в лікарню (визвати швидку допомогу).

   

         ЗАПОБІГТИ !                                                                                     ВРЯТУВАТИ !

 

                                                          ДОПОМОГТИ !

 

Будьте обережні з грибами!

 

Найчастіше люди отруюються блідою поганкою і мухомором. Отрута цих грибів особливо сильно вражає печінку, нирки, серце і мозок.

Перші ознаки з’являються через 5-48 годин : відчуття жару, сильне потовиділення, слино- і сльозовитікання, біль у шлунку, нудота, блювота, вздуття живота, мимовільне сечовиділення і дефекація. пульс стає рідким, тиск знижується, спостерігається задишка, кашель з виділенням мокроти аж до набряку легенів, синіють губи і нігті.

Окремо зупинимося на отруєнні блідою поганкою. Після її вживання з’являється невгамовна блювота, головний біль, запаморочення. Відразу стул стає водянистим, з домішками крові. Відбувається обезводження організму, артеріальний тиск знижується, розвиваються сиптоми серцнво-судинної недостатності. Різко падає температура тіла.

 На 2-5 день з’являються ознаки сильного пошкодження печінки. Склери і шкіра у хворого стають  жовтушними, обличчя багровіє, блідний носо-губний трикутник схожий на метелика. Печінка різко збільшується, хвороблива. З’являються численні крововиливи шкіри, блювота має вигляд кавової гущі, кал – чорний у  сечі - кров. Смерть спричинюється печінковою недостатністю.

 

П а м ’ я т а й т е !

 

ПЕРША  ДОПОМОГА

Якщо Ви відчули, що отруїлись, необхідна якомога швидше викликати  блювоту, промити шлунок, прийняти послаблююче. Бажано зібрати  блювотні маси або промивні води для лабораторних досліджень. Після цього вжити активований вугіль, смекту або інші адсорбенти до 50 пігулок.

І пам’ятайте, обов’язкова термінова госпіталізація у відділення реанімації або токсикології! Необхідно також з’ясувати, хто вживав  разом із постраждалим гриби, провести профілактичні заходи. Адже часто люди гинуть сім’ями.

Треба пам’ятати, що при найменшій підозрі, що гриб отруйний, його необхідно викинути. Зверну увагу і ось на що:  дехто вважає, що алкоголь нейтралізує дію отрути, але це хибна і небезпечна помилка. Багаторічна медична практика свідчить про протилежне.

 

Будьте обережні !

      ЗАПОБІГТИ !                                                                         ДОПОМОГТИ !

 

                                                            ВРЯТУВАТИ !

 

 

ОБЕРЕЖНО   ПОЖЕЖА!

 

  • Пожежа – це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що поширюється у часі і просторі.

  • Щорічно в дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.

  • Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей.

  • Будь-яка пожежа починається з загорання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає заходи поведінки під час пожежі.

  • Коли виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди, тому необхідно заздалегідь знати, де і які засоби пожежегасіння розміщуються та як ними користуватися.

  • Не панікуйте!

  • Відомо, що паніка серед людей навіть при невеличкій пожежі є причиною значних жертв.

  • Під час пожежі остерігайтесь: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів

Небезпечно входити в зону задимлення

 

Заходи щодо рятування потерпілих з будинків,

які горять та під час горіння пожежі

 

  • перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накритися мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільної тканиною;

  • відчиняйте обережно двері в задимлених приміщеннях, щоб уникнути займання від великого протоку свіжого повітря;

  • в сильно задимленому приміщенні слід рухатися поповзом або пригинаючись;

  • для захисту від чадного газу треба дихати через заволожену тканину;

  • у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей;

  • пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафі та забиваються в куток;

  • виходити з епіцентру пожежі необхідно в той бік, звідки віє вітер;

  • побачивши  людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте на неї пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожені) і щільно притисніть до тіла при потребі викличте медичну допомогу;

  • якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум’я, в жодному разі не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;

  • під час гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, а також воду, пісок, землю, кошму, ковдри та інші засоби, придатні для гасіння вогню;

  • бензин, газ, органічні  мастила та розчинники, що загорілися, гасити тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або грунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом , зволоженою тканиною чи одягом;

  • якщо горить електричне обладнання або проводка, вимніть рубильник, вмикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь

 

Пожежа застала вас у приміщенні

  • ви прокинулися від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте у ліжку, а  скотіться з нього просто на підлогу;

  • повзіть по підлозі, під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх одразу;

  • обережно торкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте;

  • якщо двері гарячі  -  не відчиняйте їх , дим та полум’я  не дадуть змоги вам вийти;

  • щільно зачиніть двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму, та повертайтеся повзком у глибину приміщення і вживайте заходів до порятунку;

  • присядьте, глибоко вдихніть повітря, відчиніть вікно, висуньтеся та гукайте: "Допоможіть пожежа!"

  • ви не взмозі відчинити вікно – розбийте віконне скло твердим предметом та приверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;

  • якщо ви вибралися через двері, зачиніть їх і повзком пересувайтеся до виходу з приміщення;

  • обов’язково зачиніть всі двері;

  • під час  пожежі заборонено користуватися ліфтами;

  • якщо ви перебуваєте у висотному будинку, не біжіть у них крізь вогонь, а користуйтеся можливістю врятуватися на доху будівлі;

  • у всіх випадках, якщо ви взмозі, зателефонуйте "01"  і викличте пожежну команду.

 

 Запам’ятайте!

Пожежа – це небезпечно !

ЗАПОБІГТИ !                                          ДОПОМОГТИ !

 

     ВРЯТУВАТИ !

 

ОБЕРЕЖНО   ПОЖЕЖА!

 

         З року в рік непоправної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Великі втрати зазнають господарства нашої області. Пожежі спричиняють зміну порід рослинного покрову, сприяють водній та вітровій ерозії, погіршують режим стоку рік – у вологих містах лісів виникають інтенсивні процеси заболочення. Таким чином, змінюється флора, фауна, структура всього біоценозу.

         Лісові пожежі володіють серйозними вражаючими факторами, основними з яких являються: висока температура, задимлення великих районів, ураження окисом вуглецю людей і тварин, негативну психологічну дію на людей.

         Особливо небезпечні пожежі літом в суху жарку пору.

 

ЗАХОДИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ :

 

         В спекотну погоду не слід розводити вогнища, але, якщо виникла необхідність, то треба на відстані 50 м від хвойних дерев розчистити для нього місто від трави і сухого бруду.

Щоб загасити вогнище, його засипають землею або піском, заливають водою.

         Необережно викинутий палаючий сірник або цигарка можуть привести до великої пожежі.

         Забороняється розводити вогнище поблизу від поля, де колоситься пшениця або збирають урожай.

         Треба пам`ятати, що в цей час вогонь розповсюджується дуже швидко і загасити його буде важко.

         Забороняється підпалювати суху траву по канавам, ярам, на полянах та  залізнично-дорожніх насипах, сухий очерет в руслах рік та водоймищах.

         Дуже часто причиною пожежі становляться діти.

         При пожежі дзвонити по телефону 101.

         Дорослі! Виховуйте у дітей навички обережного поводження з вогнем починаючи з раннього віку.

         Порушення установлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо вона стала причиною виникнення пожежі, якою нанесений збиток у великому розмірі, винні несуть карну відповідальність згідно Карного Кодексу України.

лісові пожежі.png

Радіаційна небезпека

Факторами небезпеки радіації є: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого атомного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.

 

Дії у випадку загрози виникнення радіаційної небезпеки:

При оголошенні небезпечного стану не панікуйте, слухайте повідомлення.

Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Дізнайтеся про час та місце збору мешканців для евакуації.

Зменшіть проникнення радіаційних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

Підготуйтеся до можливої евакуації: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби, питну воду. Підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).

Перед виходом з приміщення від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ та воду.

 

Дії у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки:

З одержанням повідомлення про радіаційну небезпеку негайно укрийтеся в будинку. Стіни дерев'яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного - у 10 разів; заглиблені укриття (підвали): з покриттям із дерева у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону у 40 - 100 разів.

Уникайте паніки. Слухайте повідомлення органів влади з питань надзвичайних ситуацій.

Зменшить можливість проникнення радіаційних речовин в приміщення.

Проводить йодну профілактику необхідно після повідомлення про початок профілактики. Йодистий калій вживати після їжі разом з чаєм, соком або водою 1 раз на день протягом 7 діб: дітям до двох років - по 0,040 г на один прийом; дітям від двох років та дорослим - по 0,125 г на один прийом. Водно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі 3 рази на день протягом 7 діб: дітям до двох років - по 1-2 краплі 5% настоянки на 100 мл молока(консервованого) або годувальної суміші; дітям від двох років та дорослим - по 3-5 крапель на стакан молока або води. Наносити на поверхню кінцівок рук настоянку йоду у вигляді сітки 1 раз на день протягом 7 діб.

Уточніть місце початку евакуації. Попередьте сусідів, допоможіть дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки та інші необхідні вам речі у герметичну валізу.

По можливості негайно залишіть зону радіоактивного забруднення.

Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов'язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи.

З прибуттям на нове місця перебування, проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пункті або ж самостійно (зняти верхній одяг, ставши спиною проти вітру, витрясти його; повісити одяг на перекладину, віником або щіткою змести з нього радіоактивний пил та вимити водою; обробити відкриті ділянки шкіри водою або розчином (типу ІПП-8), який буде виданий кожному. Для обробки шкіри можна використовувати марлю чи просто рушники.

Дізнайтеся у місцевих органів державної влади адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

 

Запам'ятайте!

Використовуйте для харчування лише продукти, що зберігалися у зачинених приміщеннях, консервацію і не зазнали радіоактивного забруднення; не вживайте овочі, які росли на забрудненому грунті; не пийте молоко від корів, які пасуться на забруднених пасовиськах.

Не пийте воду із відкритих джерел та із мереж водопостачання після офіційного оголошення радіаційної небезпеки, колодязі накрийте.

Уникайте тривалого перебування на забрудненій території.

У приміщеннях, щодня робіть вологе прибирання, бажано з використанням миючих засобів.

У разі перебування на відкритій, забрудненій радіоактивними речовинами місцевості, обов'язково використовуйте засоби захисту: для захисту органів дихання - протигазом, респіратором, ватно-марлевою чи протипиловою пов'язкою, зволоженою марлевою пов'язкою, хустинкою або будь-якою частиною одягу; для захисту шкіри - спеціальним захисним одягом типу ОЗК, плащем з капюшоном, накидкою, комбінезоном, гумовим взуттям і рукавицями.

 

ЗАПОБІГТИ!

   ВРЯТУВАТИ!                         

          ДОПОМОГТИ!  

П А М’ Я Т К А

                               

 

Сигнал “УВАГА  ВСІМ!”

 

           Кожний громадянин України повинен знати порядок подавання сигналу “УВАГА  ВСІМ!” та діяти за ним та іншими сигналами в умовах НС  мирного та особливого  періоду.

          Одночасно з інформацією  про НС передаються  вказівки про порядок дій формувань ЦЗ і населення.

          Щоб звернути увагу населення можуть використовуватися електричні сирени, гудки підприємств, сирени транспорту, дзвони  тощо. Тривалі гудки підприємств, електорсирен  та інших технічних засобів визначають попереджувальний сигнал “УВАГА  ВСІМ!”

          За цим сигналом населення зобов'язане увімкнути радіотрансляційні та телевізійні приймачі для прослуховування негай­ного повідомлення.

          Тексти повідомлень передаються про­тягом 5 хвилин державною мовою і мовою, якою користується більшість населення в регіоні з припиненням іншої передачі.

Почувши сигнали оповіщення , кожний громадянин зобов'язаний:

  1. Увімкнути радіоприймач, телевізор місцевого віщання;

 

    2. Уважно прослухати звернення до населення, яке пролунає після відключення сирен, гудків тощо;

 

    3. Продумати і виконати усі рекомен­дації, що пропонуються;

 

    4. Найти можливість сповістити про отриману інформацію сусідів чи знайомих, а за змогою надати їм допомогу.

Хімічна небезпека

         Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як: хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. Це являє серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.

 

        Фактори небезпеки викиду (розливу) небезпечних хімічних речовин: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.

 

        Дії у випадку загрози виникнення хімічної небезпеки:

Сирени і переривчасті гудки підприємств - це сигнал "Увага всім". Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі, або телевізор. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.

При оголошенні небезпечного стану уникайте паніки.

Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Виконайте заходи щодо зменшення проникнення отруйних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

Підготуйте запас питної води: наберіть воду у герметичні ємності, підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).

Дізнайтеся у місцевих органів влади про місце збору мешканців для евакуації та уточніть час її початку. Підготуйтеся: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби.

Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

 

        Дії у випадку раптового виникнення хімічної небезпеки:

Уникайте паніки. З одержанням повідомлення (по радіо або іншім засобам оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу НХР та про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи.

Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри.

По можливості негайно залишіть зону хімічного забруднення.

Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти із району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і негайно та надійно герметизуйте приміщення! Зменшить можливість проникнення НХР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно закрийте вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон та дверей заклейте, вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах. чекайте повідомлень органів влади з питань надзвичайних ситуацій за допомогою засобів зв'язку.

Знайте, що уражаюча дія конкретної НХР на людину залежить від її концентрації у повітрі та тривалості, тому якщо немає можливості покинути небезпечну зону не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки.

Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води та інші необхідні речі у герметичну валізу та підготуйтеся до евакуації.

Попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

Залишаючи приміщення (квартиру, будинок) вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

Виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру та обходьте тунелі, яри, лощини - в низинах може бути висока концентрація НХР.

При підозрі на ураження НХР уникайте будь-яких фізичних навантажень, необхідно пити велику кількість рідини ( чай, молоко, сік, вода) та звернутися до медичного закладу.

Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ.

З прибуттям на нове місця перебування, дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

 

Надання першої допомоги при ураженні НХР.

 

В першу чергу негайно захистіть органи дихання від подальшої дії НХР.

 

Надягніть на потерпілого протигаз або ватно-марлеву пов'язку, попередньо змочивши її водою або 2% розчином питної соди у випадку отруєння хлором, а у разі отруєння аміаком - водою або 5% розчином лимонної кислоти. Винести потерпілого із зони зараження та забезпечити йому спокій і тепло.

 

Запам'ятайте! Перша медична допомога ураженим НХР в осередку хімічного ураження полягає у захисті органів дихання, видаленні та знезараженні стійких НХР на шкірі, слизових оболонках очей, на одязі та негайній евакуації за межі зараженої зони.

 

При отруєнні хлором винести потерпілого із зони зараження При зупиненні дихання зробити штучне дихання. Шкіру, рот, ніс промити 2% розчином питної соди або водою.

 

При отруєнні аміаком винести потерпілого із зони зараження, шкіру, рот, ніс промити водою. В очі закапати по дві-три краплі 30% альбуциду, в ніс - оливкове масло.

 

При необхідності відправити потерпілого до медичного закладу.

ЗАПОБІГТИ !                                                           ВРЯТУВАТИ !

 

ДОПОМОГТИ !

 

 

П а м ’ я т к а  !

 

З безпеки населення, що мешкає в районі трАси магістрального аміакопроводу „УКРХІМТРАНСАМІАК”.

 

По території нашого району проходить траса аміакопроводу .

Аміакопровід – своєчасна, високо надійна споруда, що споряджена сучасними приладами автоматики, які забезпечують його безаварійну безпечну роботу. Однак від вас залежить збереженість споруд та ваша безпека.

Ні в якому разі не можна проникати до споруд аміакопроводу, що мають огорожу, торкати і виконувати їх, вести земельні роботи без  узгодження.

 

Це небезпечно для життя !

 

Аміак – газ без кольору з різким подразнюючим запахом нашатирного спирту, у повітрі він парує.

При з’явленні запаху аміаку або оповіщенні про виникнення небезпек внаслідок аварії на трубопроводі необхідно як найшвидше відійти від траси під прямим кутом до лінії переміщення аміачної хмари на 1-2 км.

При появі сильного запаху аміаку необхідно притулити до носа і рота тканину (тканьову пов’язку), рясно змочену водою або столовим оцтом та вийти з хмари аміаку.

Якщо хмара застала вас у приміщенні, необхідно щільно зачинити вікна, двері і димарі, закрити щілини мокрими шматинами, двірні, віконні пройоми мокрими ковдрами і простирадлами, захистити органи дихання тканьовою пов’язкою, змоченою водою або столовим оцтом і не покидати приміщення до тих пір, поки не поступить повідомлення про те, що вміст аміаку в атмосфері знизився до безпечних границь.

Якщо хмара аміаку застала вас у полі і ви не встигли вийти із небезпечної зони, необхідно закрити рота і носа тканиною, краще всього змоченою водою, лягти на землю, прижатися до неї обличчям, намагаючись вдихати повітря від самої землі.

Після виходу із загазованої зони необхідно вдихати свіже повітря, теплі водяні пари (краще з додаванням оцту) і звернутися за медичною допомогою.

При попаданні різкого аміаку на шкіру або в очі, поперед всього необхідно рясно промити водою або 2% розчином борної кислоти не менш 15 хв. і звернутися за медичною допомогою.

 

Громадяни !

 

Суворе і точне дотримання правил поведінки в осередках ураження – Ваш обов’язок.

 

 Будьте обережні з аміаком!

гроза.jpg
блискавка.jpg

 

                    ЗАПОБІГТИ !                                                      ВРЯТУВАТИ !

ДОПОМОГТИ!

 

 

ПАМ'ЯТКА

щодо дій населення у разі виникнення землетрусу

 

Землетрус – це підземні поштовхи у земній корі чи верхній частині мантії, що викликають коливання земної поверхні, спричиняють деформацію чи руйнування інженерних споруд.

Землетруси – різне стихійне лихо природного характеру, яке призводить до катастрофічних наслідків з багатьма жертвами та матеріальними збитками.

Фактори небезпеки землетрусів руйнування будівельних конструкцій будинків та споруд; руйнування на потенційно-небезпечних об¢єктах, нафто- та газопроводах; утворення завалів; руйнування систем життєзабезпечення та розломи земної кори.

Додатковою небезпекою є повторні поштовхи.

Пропонуємо заходи, необхідні для виконання кожній людині, яка може опинитися у можливій зоні землетрусу.

Дії у випадку загрози виникнення землетрусу:

Уважно слухайте інформацію про обстановку та інструкції про порядок дій, не користуйтесь без потреби телефоном. Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. Навчить дітей як діяти під час землетрусу. Дізнайтесь у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації. Завчасно вирішить, де буде місце зустрічі вашої родини у разі евакуації.

Одягніться, візьміть документи та зберіть необхідні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик.

Від'єднайте всі електроприлади від електромережі, вимкніть газ та систему нагрівання.

Поставте на підлогу важкі та великі речі. Закріпіть речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна з великим склом.

Тримайте у зручному місці один або декілька вогнегасників. Тримайте шланги для поливу саду підключеними до кранів.

З'ясуйте чи не перебуває ваше житло або місце роботи під загрозою затоплення ( у разі руйнування греблі), зсуву або дії іншого стихійного лиха.

Виведіть худобу на більш безпечну місцевість.

Дії під час землетрусу:

Зберігайте спокій, уникайте паніки.

Дійте негайно, як тільки відчуєте коливання ґрунту або споруди, головна небезпека, яка вам загрожує – це предмети і уламки, що падають.

Швидко залиште будинок та відійдіть від нього на відкрите місце, якщо ви перебуваєте на першому – другому поверсі.

Негайно залиште кутові кімнати, якщо ви перебуваєте вище другого поверху.

Негайно перейдіть у більш безпечне місце, якщо ви перебуваєте у приміщенні. Станьте в отворі внутрішніх дверей або у кутку кімнати, подалі від вікон і важких предметів.

Не кидайтесь до сходів або до ліфта, якщо ви знаходитесь у висотній споруді вище. п¢ятого поверху. Вихід зі споруди найбільш буде заповнений людьми, а ліфти вийдуть з ладу.

Вибігайте з будинку швидко але обережно. Остерігайтесь уламків, електричних дротів та інших джерел небезпеки.

Віддаліться від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередач.

Тримайтесь подалі від будинків, ставків електромереж, високих парканів та іншого.

Обов'язково кип'ятіть питну воду.

Не користуйтесь довго телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку.

Не користуйтесь ліфтами. Електромережу можуть вимкнути для ремонтних робіт.

Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо там не потрібна ваша допомога.

Дізнайтесь у місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

 

ЗАПОБІГТИ !                                                           ВРЯТУВАТИ !

 

ДОПОМОГТИ !

 

 

Будьте обережні у період  повеней, паводків та підтоплень!

 

Територія Миколаївської області характеризується досить густою гідрологічною сіткою. Після снігопадів та дощу можливе підняття води вище звичайного рівня і затоплення значної частини суші.

Щорічно внаслідок повеней, паводків та підтоплень руйнуються будівлі0, виникає загроза життю людей, тварин, знищуються матеріальні цінності.

П а м ’ я т а й т е !

 

При отриманні попередження про загрозу затоплення, треба виходити в безпечне (підвищене) місце. При наявності часу необхідно вжити заходи для рятування майна і матеріальних цінностей, перенести їх в безпечне місце, а людям слід зайняти верхні поверхи, горища, дахи будинків.

Використовувати наявні плаваючи засоби або підручні матеріали – колоди, дошки, бочки тощо.

Опинившись у воді, зняти важкий одяг, взуття, скористатись плаваючими поблизу або підвищеними над водою предметами і чекати допомоги.

 

 Будьте обережні !

ЗАПОБІГТИ !                                                           ВРЯТУВАТИ !

ДОПОМОГТИ!

 

ПАМ'ЯТКА

щодо дій населення у разі виникнення зсувів

 

Шановні Южноукраїнці !

Ця пам'ятка стосується всієї області, а особливо: м. Очаків, Очаківський р-н – 4 км2 зсувів; Новоодеський р-н – 1 км2 зсувів; Березанський р-н – 2 км2 зсувів; Вознесенський р-н – 1 км2 зсувів.

 

Зсув це зміщення гірських порід вниз по схилу під дією сили земного тяжіння без втрати контакту з нерухомою основою на більш низький гіпсометричний рівень.

Причиною зсуву може бути: перезволоження ґрунту дощовими опадами, таїння снігів, землетруси, підмив схилів та непродумана діяльність людини (вибухові та земляні роботи, вирубка лісу на схилах нагорбів та інше).

Активізація зсувів залежить від інтенсивності постачання підземними та поверхневими водами. Об'єм ґрунту, який зміщується під час зсуву може становити від декількох сотень до тисяч мільйонів кубометрів, а швидкість від декількох метрів на рік до декількох метрів на секунду.

Яких небезпек слід очікувати від зсувів: руйнування і завалення житлових і виробничих  будівель, потенційно-небезпечних об¢єктів, інженерних та дорожніх споруд, магістральних трубопроводів та ліній електромереж, систем життєзабезпечення, а також травмування та загибель людей. Крім того, зсуви створюють умови для перекриття рік, внаслідок чого можуть виникати катастрофічні паводки.

Миколаївського пропонуємо заходи, які повинні виконувати ті, хто  опиниться у можливій зоні зсуву.

Готуйтесь до виникнення зсуву:

Уважно слухайте та вивчайте інформацію про обстановку, можливі місця та приблизні межі зсувів, а також інструкції про порядок дій у випадку загрози зсуву. Це особливо необхідно знати тим, хто має будівлі, розташовані: на узвищі, на схилах або біля підніжжя гір та нагорбів: навколо глибоких ярів.

Повідомте про появи ознак зсуву органи місцевого самоврядування та органи цивільного захисту. Ознакою зсуву є заклинювання дверей та вікон будівель, просочування води на зсувонебезпечних схилах та зміщення ґрунту.

Зберігайте спокій, уникайте паніки.

 

Дії під час зсуву:

  • При отриманні інформації про дане стихійне лихо дійте залежно від рівня загрози та швидкості зміщення зсуву.

  • Зберігайте спокій, уникайте паніки.

  • Підготуйтесь до евакуації, з'ясуйте у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації.

  • При наявності часу та незначній швидкості руху зсуву (декілька метрів на місяць), по можливості вивозьте своє майно у раніше налічене місце; відключите всі мережі постачання, щільно зачинить вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; шиби, по можливості, захистить віконницями або щитами.

  • Дійте негайно! Терміново евакуюйтесь у безпечне місце при швидкості руху зсуву понад 0,5-1,0 метр на добу.

  • Попередьте сусідів, надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

  • Швидко одягніться, візьміть документи та зберіть найбільш цінні і необхідні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, ліки, кишеньковий ліхтарик та радіоприймач на батарейках.

  • Від'єднайте електроприлади від електромережі, вимкніть газ та систему нагрівання, загасить вогонь у печах.

  • Не користуйтесь ліфтом, його може заклинити від перекосу будинку.

  • Виведіть худобу на більш безпечну місцевість, а якщо нема часу, відчиніть хлів – дайте худобі можливість рятуватися.

  •  

Дії після зсуву:

Зберігайте спокій, оцініть ситуацію. Допоможіть по можливості постраждалим, викличте медичну допомогу для тих, хто її потребує. Допоможіть при необхідності рятувальникам у відкопуванні та діставанні постраждалих із завалів.

Переконайтесь, що ваше житло не отримало ушкоджень. Будьте дуже обережні, може статися раптове обвалення.

Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо- та водопостачання.

Перевірте, чи немає загрози пожежі. Не користуйтесь відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що немає витоку газу.

Не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільний для зв¢язку з вами.

З¢ясуйте у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Маємо надію, що ці рекомендації вам не знадобляться, але у разі необхідності – використовуйте їх, можливо, це суттєво зменшить для вас небезпеку зсуву та його наслідки.

ЗАПОБІГТИ !                                                           ВРЯТУВАТИ !

 

ДОПОМОГТИ !

 

 

Буревій!

 

 Ураганний вітер, шквал, буря – це вітер силою до 12 балів за шкалою Бофорта зі швидкістю більше 25 м/с. Буває на більшості території України майже щорічно, частіше у степовій зоні, на Донбасі, в Криму і Карпатах.

Зараз є можливість зафіксувати час виникнення урагану, бурі і вказати можливий напрямок їх переміщення, ймовірну потужність і час підходу до певного району. Ось чому в зоні урагану, шквалі, бурі треба провести попереджувальні роботи, а після стихійного лиха зусилля спрямувати на ліквідацію наслідків.

Гідрометеослужба попереджає про наближення урагану, бурі адміністративні органи областей, районів, органів управління ЦЗ, сільськогосподарські, лісогосподарські і промислові об`єкти. Місцеві органи повинні повідомити населення, а керівники, власники підприємств і органи управління ЦЗ – працюючих і привести в готовність формування ЦЗ для ліквідації наслідків стихійного лиха.

 

НМЦ ЦЗ та БЖД Миколаївської області   рекомендує:

Населенню, робітникам, службовцям необхідно приступити до проведення запобіжних заходів. Укріпити споруди, будівлі, закрити двері, вікна, горища, прибрати предмети, які можуть травмувати людей, закрити тваринницькі і комірні приміщення, сільськогосподарських тварин перевести у приміщення, а в польових умовах перегнати у яри, долини. Вжити заходи для збереження техніки. Людей направити у захисні укриття.

Руководителям, педагогам и воспитателям школ и детских садов настоятельно рекомендуем не проводить занятий в школах, детских садах, не отправлять детей домой во время бури, не оставлять бесконтрольно. Пик количества чрезвычайных ситуаций в нашей области приходится на февраль-март месяц.

Якщо ви їдете автомобілем – зупинитися, не залишайтеся в ньому, а виходьте і швидко ховайтеся у міцні будівлі або на дні будь-якого заглиблення.

Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику, мостів, естакад, трубопроводів, ліній електропередач, водойм, дерев, потенційно небезпечних промислових об`єктів.

Під час урагану, бурі небезпечними є розірвані електропроводи, уламки шиферу, черепиці, покрівельного заліза, тому потрібно якнайдалі відійти від небезпечних місць.

При виході з будинку слід бути обережним: остерігатися обірваних дротів від ліній електропередач, радіо, частин конструкцій та предметів, що нависають на будівлях, розбитого скла.

Не можна виходити на вулицю відразу після бурі, тому що через кілька хвилин шквал вітру може відновитися.

 Бережіть своє життя !

КОРОНОВІРУС
1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.png
6.png
Календар

Звернення громадян

Наш заклад

дошкільної освіти

bottom of page