top of page
Рекомендації під час карантину

  Сьогоднішні реалії стають причиною загальної депресії населення. Паніка від поширення вірусу, посилений карантин та ізоляція лише поглиблюють проблеми нездорової поведінки людей.

  Доктор Річард Охрінг, кандидат наук в області клінічної психології, дає інструменти, що допоможуть запобігти та впоратися з подібними негативними факторами ризику.

  Здавалося б, самокритика — це непогана риса, проте для багатьох вона стає нав'язливою поганою звичкою, що заважає зрушити з місця. Постійний конфлікт з самим собою змушує людей прагнути до ідеалу, фактично руйнуючи віру в себе.

  Якщо внутрішній критик неабияк псує вам життя, то прийшла пора боротьби з ним. Безумовно, здорова частка самокритики ще нікому не зашкодила, але з наполегливим "самопоїданням" потрібно розлучатися без жалю.

  Розглянемо перші кроки, які слід зробити, щоб самокритика перестала псувати ваше життя:

🔸проаналізуйте поведінку і висловлювання сторонніх про вас;

🔸пошукайте недоліки в успішних (на ваш погляд) людей;

🔸прощайте собі невдачі й промахи;

🔸навчіться хвалити себе за хороші вчинки;

🔸прийміть ті недоліки, які не можна перемогти;

🔸не поспішайте з висновками, звинувачуючи себе у всіх гріхах;

🔸знайдіть хобі або заняття для душі.

  Тривале перебування вдома — фактор ризику нездорової поведінки. Ізоляція підвищує рівень стресу, провокує негативні емоції (занепокоєння і пригнічений настрій), нудьгу, самотність, нав'язливі думки і міжособистісні конфлікти (з членами сім'ї). І, щоб впоратися з ними, люди, на жаль, вдаються до нездорових моделей поведінки: переїдання, вживання шкідливої   їжі, надмірного куріння, зловживання алкоголем і психоактивними речовинами.

 

🔶 Як із цим впоратися?

 

✔️ Запитайте себе, що є головною причиною вашої нездорової моделі поведінки (нудьга, самотність тощо).

✔️ Після визначення причини можна спробувати усунути або, принаймні, зменшити цей фактор.

 

  Наприклад, людина, яка переїдає від нудьги, може, для початку, створити список планів на кожен день, щоб завжди бути зайнятою і не думати про їжу. Дуже корисно мати когось поруч, хто підтримає і проконтролює.

  Інший приклад: людина, яка через надмірне занепокоєння з приводу різних проблем, пов'язаних з вірусом або карантином (через проблеми з грошима, здоров'ям, освітою дітей, сімейні конфлікти), п'є занадто багато алкоголю.

 

✔️ Ефективною технікою для зменшення занепокоєння й нав'язливих думок є mindfulness-медитація. На Youtube є хороші безкоштовні відео, які пояснюють як виконувати вправи на усвідомленість.

Якщо, незважаючи на ці зусилля, нездорова модель поведінки все ще зберігається, спробуйте поведінкові стратегії.

 

✔️ Наприклад, людина переїдає. Можна скласти щоденний план харчування і стежити за успіхом його реалізації, контролюючи його недостатню або надмірну складність.

✔️ Крім того, можна скласти список альтернативної діяльності (заняття гімнастикою, прослуховування музики, перегляд телевізора) та перемикатися на нього, коли захочеться їсти в незапланований час.

✔️ Також, якщо людина вірить, що їй це допоможе, можна попросити члена родини або друга допомогти перешкоджати бажанню з'їсти щось незаплановане (пацієнт, коли у нього є таке бажання, дзвонить другу, а той намагається його відмовити або відволікти).

 

  Подібні стратегії можна використовувати й для інших проявів нездорової поведінки.

Рекомендуємо переглянути відео:

Рекомендації мамам дітей різного віку

 

🔶 Займіться самоосвітою

 

  Велика кількість вільного часу, що несподівано з'явилася у зв'язку з карантином, дозволить мамам зайнятися самоосвітою в області виховання своїх дітей.

 

  «Ніхто не вчив нас, як виховувати наступні покоління», - вже не тільки не актуально, та й, по правді кажучи, не правдиво, так як існуючі формати вебінарів, лекцій, різних відеокурсів, сучасних книг на тему правильного виховання дітей, легко можуть виправити подібне твердження.

 

  Такий варіант дозвілля якраз займе частину часу і дасть ряд корисних порад щодо взаємин з вашим чадом. Дозволить краще зрозуміти біологію дитини, її поведінки. Те, як вона сприймає навколишній світ.

Календар

Звернення громадян

Наш заклад

дошкільної освіти

bottom of page