top of page

           Безпека життєдіяльності та охорона здоров’я дитини

ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ДОШКІЛЬНУ ОСВІТУ" ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ:

  • створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;

  • формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;

  • сприяє збереженню та зміцненню здоров’я, розумовому, психологічному й фізичному розвитку дітей".

  • попередження усіх видів дитячого травматизму.                                                                 
              Безпека дітей в дошкільному закладі                                          На проблему безпеки дітей не може бути іншого погляду , як на проблему гостру , важливу , що вимагає чітких , скоординованих дій освітян , батьків , працівників різних служб і відомств. На жаль, щорічна статистика показує зростання числа подій, в яких страждають діти. Це пожежі в житлових будинках , дачних будинках ; аварії на дорогах; пригоди за дітьми в будинку , на вулиці , в освітніх установах. Саме тому, основним пріоритетом в роботі нашого дошкільного закладу є охорона життя та здоров'я дітей, організація їх безпечної життєдіяльності та навчання дітей основам безпеки життєдіяльності.

Фізична безпека дітей в дошкільному закладі

        Фізична безпека кожної дитини полягає у створенні умов, які гарантують захист здоров'я і життя дітей протягом усього освітнього процесу. Загрозою в даному випадку можуть розглядатися як зовнішні (терористичні , кримінальні , неадекватна поведінка дорослих) , так і внутрішні (технічні стан будинків та території , наявність небезпечних ділянок і предметів ) .

         Для забезпечення безпечного перебування малюків систематично проводиться контроль стану ДНЗ, кожен працівник дошкільного закладу має інструкції по взаємодії зі службами порятунку і комунальними службами (поліція, швидка допомога , пожежна та рятувальна служби).

        Дітей з дошкільного закладу дозволяється забирати тільки безпосереднім батькам, або іншим родичам лише з попередньої письмової згоди батьків.

        Стороннім находитися в дошкільному закладі категорично заборонено.

Профілактика травматизму та зниження               ризику нещасних випадків

          На жаль , навіть найсуворіші заходи безпеки не виключають нещасних випадків . Особливо це актуально у випадку з маленькими дітьми , яким властиво активна поведінка, що з неорганізованою поки координацією рухів і слабкою орієнтацією в просторі може призводити до травматизму. Враховуючи це, в закладі процес прогулянок , ігор , навчання, харчування чітко регламентований і обов'язковий для виконання всіма працівниками закладу.

          Приміщення та дитячі меблі та майданчики травмобезпечні. Предмети для гри безпечні для малюків і відповідають їхньому віку.

          Територія закладу, особливо в зимово-весняний період, ретельно прибирається

     «Мій друг – дорожній рух!»

        Дітей необхідно навчати не тільки правилами дорожнього руху, а й безпечній поведінці на вулицях, дорогах, у транспорті. Головна мета виховної роботи з навчання дітей основам безпеки дорожнього руху повинна полягати у формуванні у них необхідних умінь і навичок, виробленню позитивних, стійких навичок безпечної поведінки на вулиці.                                                                        І тому педагогами нашого закладу під час "Тижня безпеки дитини" було проведено багато цікавих і пізнавальних заходів. Це вікторина «Азбука міста»; заняття-тренінг «Мова нашої вулиці»;  бесіди «Дорожня абетка. Словник пішохода»; дидактичні ігри: "Відгадай за прикметами», «На чому краще подорожувати»» Флешмоб на тему «Діти та автомобілі». Всі ці заходи були направлені на вивчення дорожніх знаків та закріплення правил безпечної поведінки на дорозі, на виконання правил дорожнього руху.

Пожежна безпека 

         Далеко не всі дорослі знають найпростіші правила пожежної безпеки. Але всі без винятку батьки відчувають занепокоєння за життя та здоров'я дітей. Тому наш обов'язок - всіма можливими способами уникнути загрози для життя та здоров’я вихованців та колективу дошкільного закладу.                        Приміщення ДНЗ мають запасні виходи але неповністю  відповідають правилам пожежної безпеки (не має пожежної сигналізації).      Заклад повністю укомплектовано вогнегасниками, створені пожежні куточки з первинними засобами пожежогасіння: піском , відрами , лопатами , баграми. На кожному поверсі присутні плани приміщень зі схемами евакуації.                                                      Систематично перевіряється працездатність гідрантів. У закладі постійно здійснюється контроль стану електрообладнання та електромережі , а також кухонних плит і системи вентиляції.                                                                                               Персонал закладу періодично (згідно з вимогами) проходить інструктаж з питань пожежної безпеки.                                                                                                                  Надзвичайно важливо навчити вихованців уникати небезпечних ситуацій, пов’язаних із використанням відкритого вогню, електроприладів, нагрівальних пристроїв тощо. 

         Педагогами нашого закладу  проводяться  бесіди, творчі, словесні та дидактичні ігри, перегляд інтерактивних розвивальних мультфільмів, гра на закріплення правил безпечного поводження з електричними приладами тощо, які спрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя.

Навчання дітей основам безпеки життєдіяльності є одним із пріоритетних напрямів освітнього процесу.

           Вирішальною умовою забезпечення безпеки дітей є формування у них з дитинства навичок особистої безпеки . Діти можуть потрапити в різні небезпечні життєві ситуації. Не володіючи багатьма знаннями, життєвим досвідом, вони не можуть до кінця зрозуміти і правильно оцінити небезпеку.

            Ось чому важливо навчити дитину діяти в надзвичайній ситуації. Завдання дорослих– не залякувати дітей, а навчити правилам поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в цікавій, пояснювальній формі вчити правильно користуватися ними. Виховання в дітей дошкільного віку почуття особистої безпеки має відбуватися з дотриманням почуття міри. Якщо дитину залякувати небезпечним та агресивним світом через «не чіпай», «не ходи», «не роби», «не можна», вона втратить почуття ризику або не звертаючи увагу на частку «не», буде сприймати як заборону.

                        "Сюжетно-рольові ігри."

 

Фізичне виховання

 

           Фізичне виховання дошкільнят – організований процес, спрямований на їхній фізичний розвиток, рухову, фізичну підготовку до творчої життєдіяльності, набуття знань, умінь та навичок з фізичної культури.

           Робота в ДНЗ спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя.

            Робота з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку здійснюється з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного та психічного розвитку і підготовленості дітей, родинних побажань і пропозицій. Фізичне виховання в ДНЗ реалізовується шляхом проведення обов’язкових занять відповідно до розкладу та режиму, виконання фізкультурно-оздоровчих заходів.

Календар

Звернення громадян

Наш заклад

дошкільної освіти

bottom of page